Kalıp Ayırıcı Yağlar

WalTech Endüstriyel Yağ Grubuna Ait Kalıp Ayırıcı Yağlar, Yüksek basınçlı döküm prosesinde enjekte edilen alüminyum / zamak ile kalıp arasında ince bir film tabakası oluşturarak parçanın kalıptan rahatça çıkabilmesini sağlayan yüksek stabilize de polimer emülsiyonu içeren kalıp ayırıcı yağ ailesidir.

Kalıp Ayırıcı Yağların Genel Özellikleri:

- Yüksek Kalıp Sıcaklıklarında Mükemmel Kalıp Islatma Özelliği
- Üstün Kalıp Ayırma Özellikleri
- Parlak Döküm Yüzeyi
- Geliştirilmiş Boyalanabilirlik Özelliği
- Yüksek Seyreltme Oranları

- Artan Kalıp Ömürü
- Sert Su Stabilitesi
- Yüksek Bakteri Direnci
- Yüksek Korozyon Direnci
- Çevre Dostu

GKR FaviconWallube S450

Wallube S450 Su bazlı kalıp ayırıcı yağı, parçanın yapısına ve kalıp tasarımına, dökülecek parçanın gramajı ve et kalınlığı ile kalıplarda ısıtma-soğutma sistemi tasarımına bağlı olarak, kalıp sıcaklığının 250°C - 260°C olduğu durumlarda 1/80 ile 1/120 aralığına kadar seyreltilebilinir.

GKR FaviconWallube S453

Wallube S453 Su bazlı kalıp ayırıcı yağı, parçanın yapısına ve kalıp tasarımına, dökülecek parçanın gramajı ve et kalınlığı ile kalıplarda ısıtma-soğutma sistemi tasarımına bağlı olarak, kalıp sıcaklığının 250°C - 260°C olduğu durumlarda 1/100 ile 1/150 aralığına kadar seyreltilebilinir.

GKR FaviconWallube S427

Wallube S427 Su bazlı kalıp ayırıcı yağı, parçanın yapısına ve tasarımına bağlı olarak magnezyum oranının yüksek olduğu aluminyum alaşımlarında yapışmaları engeller. Kalıp yüzünde oluşabilecek birikintilerin önüne geçerek üretim esnasında oluşabilecek duruşları minimuma indirir. Dökülen aluminyum parçalar son derece parlak yüzeye sahip olur.

Yüksek kalıp sıcaklıklarında 300°C - 310 °C 1/80 ile 1/120 aralığında seyreltme oranlarında rahatlıkla kullanılabilir.

GKR FaviconWallube S457

Wallube S457 Su bazlı kalıp ayırıcı yağı, parçanın yapısına ve tasarımına bağlı olarak magnezyum oranının yüksek olduğu aluminyum alaşımlarında yapışmaları engeller. Kalıp yüzünde oluşabilecek birikintilerin önüne geçerek üretim esnasında oluşabilecek duruşları minimuma indirir. Dökülen aluminyum parçalar son derece parlak yüzeye sahip olur.

Yüksek kalıp sıcaklıklarında 300°C - 310 °C 1/100 ile 1/150 aralığında seyreltme oranlarında rahatlıkla kullanılabilir.

GKR FaviconWallube 6006-G

Wallube 6006-G yüksek basınçlı döküm için tasarlanmış, aluminyum pigment içeren pasta formunda bir üründür. Gri pasta olarak da adlandırılan bu ürün su bazlı yağın yetersiz olduğu durumlarda fırça ile uygulanarak kullanılır. Aluminyum döküm parçası üzerinde herhangi bir lekelenme bırakmaz.

250°C - 260 °C kalıp sıcaklıklarında rahatlıkla kullanılabilir.

GKR FaviconWallube 7006-G

Wallube 7006-G yüksek basınçlı döküm için tasarlanmış, aluminyum pigment içeren pasta formunda bir üründür. Gri pasta olarak da adlandırılan bu ürün su bazlı yağın yetersiz olduğu durumlarda fırça ile uygulanarak kullanılır. Aluminyum'un döküm parçası üzerinde herhangi bir lekelenme bırakmaz.

300°C - 310 °C kalıp sıcaklıklarında rahatlıkla kullanılabilir.

GKR FaviconWallube T-600

Wallube T-600 Trim Yağı metal enjeksiyon/alüminyum enjeksiyon yapan firmalarda presleme yardımıyla şekillendirme ve kesme işlemlerinde kullanılır. Basınçlı dökümle üretilen parçanın ve kesici ağızların aşınmasını önlemek amacıyla kullanılır. Yüksek uçucu özelliğinden ve geliştirilmiş kimyasal yapısından dolayı parça üzerinden hızlı bir şekilde uzaklaşarak herhangi bir iz yapmaz.

GKR FaviconWallube S-501

Wallube S-501 Solvent bazlı bir kalıp ayırıcı olup, sıcak kamara metal enjeksiyon yöntemiyle zamak parça basımında kullanılmaktadır. Kapı & Pencere aksesuarı, fermuar ve tekstil üretiminde yoğunlukla kullanılır.